۰

طرح مساله آزاد‌سازی تاسیس داروخانه به نهادریاست جمهوری کشیده شد

تاریخ انتشار :
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : ۵۹۶۲
طرح مساله آزاد‌سازی تاسیس داروخانه به نهادریاست جمهوری کشیده شد
سالم خبر: داروسازان موسس داروخانه با حضوردر معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری با تشریح تبعات و خطرات ناشی از آزادسازی تاسیس داروخانه و دخالت نهادهای غیرمرتبط با امور داروخانه از این معاونت خواستند تا با ورود به این مساله به دستیابی به راهکاری جامع و احقاق حقوق داروسازان کمک کند.

در هفته ای که گذشت سه داروساز موسس داروخانه با حضور در معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری و‌ دیدار با  علی اکبر گرجی ازندریانی، مسوول معاونت ارتباطات و‌پیگیری اجرای قانون اساسی این نهاد، به تشریح موضوع آزادسازی تأسیس داروخانه و‌دخالت نهادهای غیر مرتبط با امور داروخانه در حوزه سلامت پرداخته و از ایشان درخواست ورود جدی به موضوع و تلاش در جهت ارائه راهکاری جامع نمودند .

علیرضا سالم موسس داروخانه و عضو شورایعالی داروخانه ها در این باره به سالم خبر گفت: از آنجایی که ریشه تمامی معضلات اشاره شده در جامعه صنفی ، اشکالات موجود در قانون سال ۱۳۳۴ عنوان شد، در این جلسه مقرر شد هرچه سریعتر با همکاری معاونت پیگیری اجرای قانون اساسی ریاست جمهوری ،پیش نویس اصلاحات در قانون مربوطه تنظیم شده و به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

وی افزود: علاوه بر این مقرر شد شرحی کامل از موضوع آزادسازی تأسیس داروخانه و تبعات و خطرات ناشی از آن به همراه مستندات مربوطه در سایر کشورها در قالب گزارشی جامع و‌مستدل به معاونت حقوقی فوق ارائه گردد.

سالم ادامه داد: هماهنگی فیمابین معاونت حقوقی ریاست جمهوری و سازمان غذاودارو در باب یافتن طریقی مناسب جهت درج در آیین نامه تأسیس داروخانه که متضمن سلامت جامعه باشد از دیگر نتایج جلسه بود. ضمن آنکه ورود به فاز حقوقی و‌انتخاب وکیلی حاذق و آشنا به امور جهت طرح دعاوی مشخص وپیگیری حقوقی امور جاری دستاورد دیگر این نشست بود .
 
کد مطلب : ۵۹۶۲
نام شما

آدرس ايميل شما