۰
دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی مطرح کرد:

حداقل سن برای جراحی بینی برای زنان 16 و مردان 18 سال است

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۵۶۲۶
حداقل سن برای جراحی بینی برای زنان 16 و مردان 18 سال است
 سالم خبر: اگرچه انجام رینوپلاستی یا جراحی بینی در صدر جراحی‌های زیبایی در کشور ایستاده است اما تسری این نوع جراحی به سنین پایین تر این سوال را مطرح می کند که سن مقبول برای دختران و پسرانی که راغب به جراحی بینی هستند چه سنی است؟

کوروش قنبرزاده دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی با اشاره به شایع‌ترین عوارض جراحی بینی در این باره گفت: حداقل سن برای انجام این جراحی در زنان ۱۶ سال و در مردان ۱۸ سال است.

وی اظهار داشت: جراحی بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی در ایران به شمار می رود و برگزاری این کنگره علاوه بر تبادل تجارب و انتقال اطلاعات
می‌تواند در افزایش آگاهی پزشکان بسیار موثر واقع شود.

قنبرزاده، افزود: برخی از کشورها در حوزه توریسم درمانی فعالیت‌های موثر انجام داده‌اند و خوشبختانه در حال حاضر از کشورهای دور و نزدیک برای انجام رینوپلاستی به ایران سفر می‌کنند البته کشورهایی همچون ترکیه تلاش دارد که خود را مطرح کرده و در رقابت با ایران پیش رو باشد که برگزاری کنگره های رینوپلاستی می تواند جهت مقدم شدن این حوزه در خاورمیانه و کشورهای جهان بسیار حائز اهمیت باشد.

دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی ادامه داد: هر چند آمار دقیق در مورد انجام جراحی های بینی در کشور وجود
ندارد اما شایع ترین عمل زیبایی در ایران محسوب می‌شود در حالی که در کشورهای دیگر عمل‌های زیبایی همچون لیپوساکشن و پروتز پستان در صدر جراحی‌های زیبایی است.
این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خاطرنشان کرد: هر عمل جراحی می‌تواند با عوارض و خطرات همراه باشد که در عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی ورم، کبودی و اسکار جای عمل می‌تواند از عوارض احتمالی باشد و در موارد کمتر خونریزی و مشکلات تنفسی نیز ممکن است بروز یابد اما به طور کلی شایع ترین عارضه جراحی بینی عدم رضایت بیمار از نتیجه زیبایی است.

وی با اشاره به اینکه بیماران انتظار زیباتر
شدن با عمل جراحی رینوپلاستی دارند، گفت: در برخی مواقع صددرصد رضایت حاصل نمی شود.

قنبرزاده در مورد حداکثر و حداقل سن لازم برای جراحی بینی خاطرنشان کرد: کمترین سن برای این جراحی در زنان بیش از ۱۶ سال و برای مردان بیش از ۱۸ سال است. حداکثر سن نیز برای این عمل وجود ندارد و افراد سالمند نیز می‌توانند به شرط اینکه بیهوشی عمومی برای آنها خطری نداشته باشد می‌توانند کاندیدای جراحی رینوپلاستی شوند.

دهمين كنگره جراحى زيبايى پيشرفته بينى توسط انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی از  ۲۹ مهرماه تا اول آبان در بیمارستان امام خمینی برگزار می شود.
 
کد مطلب : ۵۶۲۶
نام شما

آدرس ايميل شما