۰

نقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم ها

تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۵۳۱۱
نقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم ها
سالم خبر : مسئول کمیته پیشگیری از نابینایی انجمن اپتومتری، بر نقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم ها تاکید کرد.
 
به گزارش سالم خبر، ناصر صادقپور، در آستانه بیست و دومین کنگره سراسری اپتومتری ایران که از ۲۳ مرداد ۹۸ در مرکز همایش های رازی برگزاری می شود، گفت: به رغم  محدودیت ها و مشکلات ارزی در کشور، ۶۲ شرکت به عنوان حامی کنگره در نمایشگاه جانبی در ۵ قسمت لنزهای تماسی، عدسی هایی که در ساخت عینک استفاده می شود، تجهیزات و ملزومات معاینات اپتومتری و ساخت عینک و همچنین فریم های عینک، حضور دارند.
 
مسئول شرکت های حامی کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران، ادامه داد: یکی از قسمت های نمایشگاه جانبی غرفه های پژوهشی و نشریات و  کتب تخصصی است. علاوه بر آن از پژوهشگرانی که در ساخت تجهیزات اپتومتری و نوشتن نرم افزارهای مربوطه نقش داشته اند ، دعوت شده تا در نمایشگاه جنبی حضور داشته باشند.
 
صادقپور، در ادامه با عنوان این مطلب که برای درمان تنبلی چشم فقط بستن چشم ها کافی نیست، اضافه کرد: در نمایشگاه امسال، وسیله ای ثبت و اختراع شده که برای تمرین و درمان تنبلی چشم کاربرد دارد. همچنین یونیت های معاینه چشم که توسط همکاران ما در داخل کشور ساخته شده است، در نمایشگاه در معرض دید همکاران قرار خواهد داشت. 
 
مسئول کمیته پیشگیری از نابینایی انجمن علمی اپتومتری ایران، با عنوان این مطلب که اپتومتریست ها در سه سطح پیشگیری از نابینایی، اصلاح عیوب انکساری و توانبخشی افراد کم بینا، نقش موثری در سلامت چشم دارند، افزود: در زمینه پیشگیری، ما اقدام به برنامه ریزی برای غربالگری های بینایی در کل کشور کرده ایم که به عنوان اولین اقدام در هفته اول شهریور در منطقه سیل زده آق قلا حضور خواهیم داشت و به ارائه خدمات اپتومتری به هموطنان در این منطقه خواهیم پرداخت.
کد مطلب : ۵۳۱۱
نام شما

آدرس ايميل شما