۱

یک دلیل خوب چربی سوز برای نوشیدن چای سیاه

تاریخ انتشار :
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب : ۵۲۴
یک دلیل خوب چربی سوز برای نوشیدن چای سیاه
سالم خبر: براساس یک مطالعه جدید یک فنجان چای در روز می تواند چربی سوز خوبی برای کاهش وزن محسوب شود.

چای سیاه هنوز به عنوان یکی از بهترین نوشیدنی های جهان شناخته می شود که مزایا و خواص سلامتی قابل توجهی دارد.

چای سیاه ممکن است خطر ابتلا به حمله قلبی، دیابت، سنگ کلیه، بیماری پارکینسون و موارد دیگر را کاهش دهد اما آیا می دانستید که ممکن است باعث کاهش وزن نیز شود؟

به طور مسلم نمی دانستید کما اینکه تا قبل از مطالعه اخیر منتشر شده در مجله تغذیه اروپا نیز هیچ کس به این خواص چای واقف نبوده است.
این نخستین مطالعه ای بود که نشان می داد چای سیاه نه تنها لذت بخش است، بلکه ممکن است به شما کمک کند چند کیلو اضافی را نیزاز دست بدهید. در واقع، چای سیاه، نیز همانند چای سبز به طوریکسان دارای خواص فوق العاده ای هستند بطوریکه چای سیاه نیز به همان اندازه برای کاهش وزن نیز موثر است که چای سبز است اگر چه عملکردها کمی متفاوت است.
 
چای سیاه باعث کاهش وزن می شود؟

این مطالعه که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است نشان می دهد که چای سیاه با تغییر باکتری در روده، متابولیسم انرژی را در کبد تغییر می دهد. برای جمع آوری این داده ها، یک سری از آزمایشات بر روی موش انجام شد. چهار گروه از موش ها بر روی رژیم های مختلف قرار داده شدند؛ دو گروه از نظر رژیم غذایی سیری در حالی که چای سبز یا عصاره چای سیاه دریافت می کردند، تغذیه می کردند. چهار هفته بعد، دو گروه که عصاره های چای همراه با رژیم غذایی با چربی بالا و قند بالا دریافت می کردند به همان اندازه که موش هایی که روی رژیم غذایی کم چربی و کم قند قرار داده بودند، از دست داده بودند.

محققان دریافتند که چای سیاه و سبز هر دو بر متابولیسم کبد موش ها تأثیر می گذارد، اما از طریق مکانیزم های مختلف.اما اینکه چرا تا پیش از این حکم داده می شد که فقط چای سبز در پیشبرد کاهش وزن سودمند بود دلایل خاص خود را دارد.

پیش از این محقق شده بود که چای سبز برای کاهش وزن از چای سیاه مؤثرتراست زیرا دلیل آن نیز فقط پلی فنول چای سبز بود که به اندازه کافی کوچک بوده که بتواند به خون و بافت جذب شود. آنها می توانند به طور مستقیم به کبد برسند و متابولیسم انرژی را به نحوی که باعث کاهش وزن می شوند، تحت تأثیر قرار دهند. هرچند پلی فنول چای سیاه در روده کوچک جذب می شود. در عوض، آنها در روده باقی می مانند و معلوم می شود که رشد باکتری های مفید روده ای که باعث افزایش متابولیسم انرژی در کبد
می شود را تحریک می کند.

بنابراین به طور خلاصه، به نظر می رسد که چای سیاه ممکن است به همان اندازه برای کاهش وزن سودمند باشد که چای سبز باشد. به عنوان چای سبز سودمند باشد. تنها تفاوت این است که چای سیاه باعث تغییر متابولیسم انرژی در کبد نه به طور مستقیم بلکه با تغییر باکتری در روده می شود.
 
کد مطلب : ۵۲۴
نام شما

آدرس ايميل شما