۰
مدیر کل امور تجهیزات پزشکی زوایای دیگری از پرونده مفتول‌های برق ار فاش کرد:

می خواستند با کد استنت‌های قلبی؛ مفتول وارد کنند

بعد از این تخلف اعلام شده، ‌دیگر مورد تخلف مشابهی نداشتیم
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۵۲۲۵
می خواستند با کد استنت‌های قلبی؛ مفتول وارد کنند
سالم خبر: پس از آنکه کارشناسان وزارت صمت در واکنش به سخنان وزیر بهداشت و درمان مبنی بر واردات مفتول‌های برق به جای استنت های قلبی اعلام کردند که این سخنان مغایر با قانون و رویه ورود هر گونه کالا به کشوراست مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی در توضیحی زوایای تازه ای از این پرونده را فاش کرد.

به گزارش سالم خبر، سیدحسین صفوی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح جزییات ماجرای ورود کابل برق به جای استنت قلبی با ارز دولتی، گفت: چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه به جای استنت قلبی، کابل برق به کشور وارد شده‌ است که البته برخی موضوع را به گونه دیگری برداشت کرده‌اند.

وی درباره اصل این ماجرا، گفت: در واقع اینطور بود که ما به یک شرکت مجوز ورود استنت قلبی داده بودیم و کالا در بسته‌بندی استنت قلبی وارد گمرک شده است. همکاران ما نمونه‌ای را از این کالا گرفتند و ملاحظه کردند که برچسب کالا مغایرت‌هایی با آنچه که مجوز داده شده، دارد.

می
خواستند با کد استنت مفتول‌ها را وارد کنند


صفوی ادامه داد: به دنبال این مغایرت، با هماهنگی که با ارگان‌های نظارتی انجام شد، همکاران‌مان مجددا به گمرک مراجعه کردند. در گمرک مجددا از کالا نمونه‌برداری کردند، نمونه‌ها که باز شد، مشاهده شد که به جای اینکه داخل بسته‌بندی استنت، استنت قلبی باشد، در آن "مفتول" است و تخلف به این صورت اتفاق افتاده بود، نه اینکه خودِ کابل برق را وارد کنند و مفتول‌ها در بسته‌بندی استنت قلبی بوده‌اند و می‌خواستند با کد استنت و در قالب استنت این کالاها را وارد کنند؛ بنابراین عملا می‌خواستند تقلب انجام دهند.

متخلفان تا اطلاع ثانوی فراری‌اند

وی با بیان اینکه این مفتول وارد شده ارزش تجاری هم ندارد، ‌اظهار کرد: بنابراین محموله کشف و توقیف شد و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. افراد متخلف هم یکی دو نفر هستند که تحت پیگرد قرار دارند و ظاهرا از کشور خارج شده‌اند، اما تحت
پیگرد هستند و بلافاصله که مشاهده شوند، بازداشت می‌شوند.

صفوی با اشاره به نظارت‌های سازمان غذا و دارو در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، با توجه به اینکه ارز دولتی داده می‌شود و حتی قبل از دو نرخی شدن ارز به این دلیل که کالای مرتبط با سلامت مردم هستند، مراحل مختلف بررسی و نظارت را از سر می‌گذراند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی ما نظارت‌های دقیق‌تری را هم انجام می‌دهیم. این اقدامات نظارتی از قبل از واردات و در مرحله بررسی اسناد، تا زمان ورود به گمرک، ترخیص، توزیع و نهایتا رسیدن به دست مصرف‌کننده، انجام می‌شوند تا اطمینان حاصل کنیم که اقدام خلافی رخ نمی‌دهد.

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو همچنین گفت: بعد از این تخلف اعلام شده، ‌دیگر مورد تخلف مشابهی نداشتیم.

گزارش کاملی از زوایای دیگر این تخلف را در روزهای آینده در سالم خبر بخوانید.
 
 
کد مطلب : ۵۲۲۵
نام شما

آدرس ايميل شما