۰

تولد یک نوزاد قمی با توده ۳۰ کیلوگرمی

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۵۱۶۲
تولد یک نوزاد قمی با توده ۳۰ کیلوگرمی
سالم خبر: یک زن باردار قمی، نوزاد خود را همراه با توده ۳۰ کیلوگرمی در بیمارستان فرقانی این شهر به دنیا آورد، تا یکی از نادرترین زایمان‌ها در جهان رقم بخورد.
 
رقیه آهنگری پزشک این مادر باردار در این رابطه گفت: از هفته دوازدهم بارداری متوجه توده‌ای در رحم مادر شدم که پس از مشورت، قرار بر نگه‌داشتن جنین شد.
 
به گفته این پزشک، وزن توده در دوران بارداری مشخص نبود، اما در زمان زایمان گروه جراحی از حجم توده داخل شکم بسیار متعجب شدند و کار جراحی را با سرعت آغاز کردند.
 
آهنگری خاطرنشان کرد: نوزاد مرخص شده و مادر هم که یک دوره پرتلاطم را گذرانده است و شرایط جسمی مناسبی دارد.
 
این خانم باردار، نوزاد دختر خود را در شرایطی به دنیا آورد که مسئول اتاق زایمان گفت: وزن این توده، نصف وزن مادر در زمان بارداری بود.
 
 منیره میرزایی فوق تخصص آنکولوژی نیز در این رابطه گفت: تاکنون چنین توده‌ای را در رحم یک خانم باردار ندیده بودم و در جهان، این حجم از توده رحمی همراه با نوزاد تاکنون مشاهده نشده است.
 
آخرین بار سال ۱۳۹۴ بود که پزشکان ایرانی یک توده ۲۰ کیلوگرمی را از رحم یک بیمار خانم) که باردار هم نبود) در مجتمع پزشکی امام خمینی تهران خارج کردند.
 
در آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت در ۴۰ سال اخیر، میزان مرگ‌ومیر مادران باردار در ایران بیش از ۷۵ درصد کاهش داشته است.
 
محمود پرهام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم نیز دراین‌باره گفت: استان قم در این شاخصه از میانگین کشوری هم پایین‌تر است.
کد مطلب : ۵۱۶۲
نام شما

آدرس ايميل شما