۰
سیدفرید موسوی نماینده تهران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با سالم‌خبر:

سازمان غذا و دارو باید برخی اطلاعات زیر‌مجموعه‌های خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب : ۵۱۳۳
سازمان غذا و دارو  باید برخی اطلاعات زیر‌مجموعه‌های خود را در  اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد
سالم خبر: همه دستگاه ها براساس ماده 169 مکرر قانون مالیات مستقیم؛ مکلف‌اند تا بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی، اطلاعات خود را در اختیار این سازمان قرار دهند تا سازمان امور مالیاتی نسبت به شناسایی صحیح فعالیت های اقتصادی اقدام کند. اما دستگاه هایی نظیر سازمان غذا و دارو و معاونت درمان وزارت بهداشت از این امر استنکاف ورزیده اند.

سیدفرید موسوی نماینده تهران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در توضیح توییت خود که در آن فهرست دستگاه‌هایی که همکاری لازم و کافی را با سازمان امور مالیاتی کشور ندارند را فهرست و منتشر کرده بود، به سالم خبر گفت: به نظر می رسد از این توییت سوء برداشت و کج فهمی هایی ایجاد شده است.

وی افزود: من ادعا نکرده ام که این مجموعه
ها مالیات نمی دهند بلکه گفته ام که برخی دستگاه ها از جمله زیرمجموعه های وزارت بهداشت یک سری اطلاعات عملکردی مودیان مالیاتی تحت نظارت خود باید را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند تا این سازمان نسبت به اخذ مالیات از آنها اقدام کند.

موسوی ادامه داد: این دو نهاد زیر مجموعه وزارت بهداشت که از آنها یاد شده است با سازمان امور مالیاتی تفاهم نامه هایی که در این رابطه وجود دارد را یا امضا نکرده اند یا تفاهم نامه هایشان را عملیاتی نکرده اند و مشکلی که به آن اشاره کرده ام به این مساله بازمی گردد وگرنه خود این نهادها که فعالیت اقتصادی ندارند که بخواهند مالیات بپردازند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: درست است که برای مثال سازمان غذا و دارو و
معاونت درمان وزارت بهداشت خود فعالیت اقتصادی ندارند اما یک سری بنگاه های اقتصادی همچون درمانگاه ها، مطب ها، داروخانه ها و غیره هستند که مجوز فعالیت خود را از این دستگاه ها دریافت می کنند که اطلاعات آنها باید در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار بگیرد.

موسوی در ادامه افزود: علاوه بر این اطلاعات قراردادهای منعقد شده بین زیرمجموعه های دانشگاه های علوم پزشکی و پزشکان غیر مستخدم برای ارائه خدمات درمانی، قراردادهای منعقده بین زیر مجموعه های دانشگاه های علوم پزشکی با سایر اشخاص و بخش های مختلف بیمارستان ها، درمانگاه ها و غیره، از جمله مواردی است که باید در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار بگیرد اما به درستی انجام نمی شود.
 
 
 
 
 
کد مطلب : ۵۱۳۳
نام شما

آدرس ايميل شما