۰

برای سومین بار اهدای قلب پیوندی بین استانی با موفقیت انجام شد

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب : ۵۰۱۰
برای سومین بار اهدای قلب پیوندی بین استانی با موفقیت انجام شد
سالم خبر : عملیات اهدای عضو بین استانی با مدیریت اورژانس کشور و همکاری مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، برای سومین بار در کشور با موفقیت انجام شد.
 
به گزارش سالم خبر از وبدا، براساس اعلام سازمان اورژانس کشور، انتقال این عضو پیوندی به لحاظ زمانی، از ساعت خروج از قفسه سینه در اتاق عمل بیمارستان رشت تا انتقال به اتاق عمل بیمارستان رجایی تهران، 50 دقیقه به طول انجامید و این موضوع رکوردی جدید برای اورژانس هوایی رقم زد.
 
 مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در این خصوص اظهار کرد: این عملیات حساس از ساعت هفت بامداد روز سه شنبه، آغاز شده و قلب یک نوجوان ۱۶ ساله اهل لاهیجان که بر اثر تصادف با موتورسیکلت دچار حادثه شده بود، با تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده، از بدن خارج شد و  در کمتر از یک ساعت، به تهران منتقل شد تا در سینه دختری 12 ساله که مبتلا به نارسایی قلبی بود، جای گیرد.
 
وی ادامه داد: پس از برداشت قلب در رشت بلافاصله قلب پیوندی با فالکون اورژانس به تهران منتقل شد و با بالگرد مستقر در فرودگاه مهرآباد به بیمارستان رجایی تهران رسید و در نهایت عمل انتقال قلب با موفقیت به انجام رسید. 
 
شادنوش بیان کرد: همچنین، کبد این فرد در شیراز و کلیه ‌ها در شهر رشت به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد.
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: عملیات انتقال این عضو پیوندی، با تلاش اداره پیوند وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور از رشت به تهران صورت گرفت.
 
گفتنی است، پیش از این نيز دو مرتبه عملیات پیوند عضو بین استانی، یک مرتبه از یزد به تهران و یک مرتبه هم از رشت به تهران در کشور انجام شده است و این انتقال، سومین عملیات موفقیت آمیز پیوند بین استانی از رشت به تهران و به صورت هوایی، محسوب می شود.
کد مطلب : ۵۰۱۰
نام شما

آدرس ايميل شما