۰
برای مبارزه با عدم دسترسی زنان در مدارس بیمارستان‌ها و زندان ها

دولت فرانسه در اماکن‌عمومی نواربهداشتی رایگان در دسترس همگان قرار می‌دهد

به تولیدکنندگان نواربهداشتی توصیه شده که کیفیت این محصولات را ارتقا دهند به گونه‌ای که سم آفت کش پستیسید از فرایند تولید حذف شود
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب : ۴۸۱۷
دولت فرانسه در اماکن‌عمومی نواربهداشتی رایگان در دسترس همگان قرار می‌دهد
سالم خبر: اگرچه عجیب و دور از ذهن به نظر می‌رسد اما همه زنان فرانسه به نوار بهداشتی دسترسی ندارند.

به گزارش سالم خبر از یورونیوز به همین دلیل هم دولت فرانسه قصد دارد برای مبارزه با عدم دسترسی برخی زنان به نوار بهداشتی به دلیل عدم استطاعت مالی، برنامه توزیع رایگان آن را در دستور کار خود قرار دهد.

در حال حاضر عدم دسترسی به نوار بهداشتی و توزیع رایگان آن در مدارس، بیمارستان‌ها و زندان ها مشخص شده است.

مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان در روز جهانی قاعدگی چند تن از وزیران، نمایندگان پارلمان، اهالی صنایع و نهادهای مردمی را به منظور بررسی طرح و تبیین یک استراتژی برای توزیع رایگان نوار بهداشتی در مکان‌های عمومی گرد هم آورد.

در این جلسه که به مناسبت روز جهانی بهداشت قاعدگی برگزار شد، خانم پاتریسا شلینگر نماینده سنای فرانسه مسئول اجرای برنامه مطالعاتی توزیع رایگان نوار بهداشتی شد.

شلینگر در ماه دسامبر تبصره‌ای را برای تامین مالی توزیع رایگان نوار بهداشتی در مدارس، بیمارستان‌ها و یا زندان به زنانی که استطاعت مالی ندارند در بودجه سال ۲۰۱۹ ارائه کرده بود.

در سال ۲۰۱۵ نیز بحث عدم دسترسی به نوار بهداشتی
در میان قشری از زنان در رسانه‌های فرانسه بازتاب زیادی داشت. سرانجام پس از ماه‌ها بحث و گفتگو، نمایندگان پارلمان فرانسه در دسامبر سال ۲۰۱۵ کاهش مالیات افزوده بر وسایل بهداشتی زنان را از ۲۰ درصد به ۵.۵ درصد تصویب کردند.

وزیران حاضر در جلسه از جمله کریستل دوبو وزیر بهداشت، انیس پنیه روناشر معاون وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه، برون پوارزون معاون وزیر محیط زیست در کنار تعدادی از کارآفرینان، صاحبان صنعت و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد برای تببین یک استراتژی به منظور ریشه برکندن از تابوی خونریزی ماهانه زنان و روش‌های اطلاع رسانی درباره مواد تشکیل دهنده نوار بهداشتی بحث و تبادل نظر کردند.

سازمان بهداشت مواد غذایی و HSE فرانسه تابستان سال گذشته گزارشی منتشر کرد که در آن از وجود میزان اندکی مواد شیمیایی از جمله آفت کش (سم پستیسید) در نوارهای بهداشتی خبر داده بود. البته این گزارش اشاره می کند که این میزان سم به مصرف کنندگان آسیبی نمی رساند.

با این حال این سازمان به تولیدکنندگان توصیه کرده بود که کیفیت این محصولات را بالا ببرند تا بتوانند اضافه کردن این نوع از مواد شیمیایی را از فرایند تولید حذف کنند.
 
 
کد مطلب : ۴۸۱۷
نام شما

آدرس ايميل شما