۰

ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل های خاص انجام شد

تاریخ انتشار :
شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : ۴۷۲۰
ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل های خاص انجام شد
سالم خبر : مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل های خاص از سال گذشته فراهم شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
 
به گزارش سالم خبر از وبدا ، سیدحسین صفوی با بیان این مطلب افزود: نخ جراحی، تولید داخلی دارد و عموم کاربردهای آن در جراحی از سوی تولیدکنندگان داخلی پوشش داده می شود.
 
وی اضافه کرد: مواد اولیه تولید نخ های جراحی داخلی تامین شده و خط تولید آن نیز فعال است، به همین دلیل از بابت کمبود آن جای نگرانی نیست. با این وجود برای انجام برخی عمل های تخصصی نیاز به واردات این کالا داریم، بنابراین ذخیره استراتژیک انجام شد.
 
مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اگر مراکز درمانی با حواله این اداره اقدام به تامین نخ جراحی کنند، هیچ عملی به دلیل نبود نخ جراحی لغو نمی شود.
 
صفوی خاطرنشان کرد: برای واردات نخ های جراحی نیز تامین ارز انجام شده است. هرچند مشکلات بانکی تحت تاثیر تحریم وجود دارد اما برنامه ریزی برای ذخیره استراتژیک تجهیزات و ملزومات پزشکی انجام می شود.
 
وی در ادامه به باتری قلب اشاره کرد و یادآور شد: همچنین با اینکه ضربان ساز پیس میکر(Pacemaker)  و دفیبریلاتور قلبی داخلی آی سی دی( ICD)  گرانقیمت هستند و از سوی کمپانی های معدود و محدود تولید می شوند اما ذخیره آن نیز انجام شده است.
 
صفوی تصریح کرد: ذخیره استراتژیک روی عموم تجهیزات پزشکی انجام می شود با این حال بیمارستان ها باید در مورد مصرف تجهیزات دقت کنند و استفاده از تجهیزات از روی نظم باشد.
کد مطلب : ۴۷۲۰
نام شما

آدرس ايميل شما