۰
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد

بسیج ملی کنترل فشار خون در پی شناسایی 2 میلیون بیمار مبتلا به فشار خون

در سال ۹۶ در کشور ۹۷ هزار نفر بر اثر بیماری های مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : ۴۶۸۹
بسیج ملی کنترل فشار خون در پی شناسایی 2 میلیون بیمار مبتلا به فشار خون
سالم خبر: در بسیج ملی کنترل فشار خون به دنبال شناسایی حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون هستیم.

کیانوش جهانپور، سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت در کشور، گفت: بسیج ملی فشار خون، طرح بسیار بزرگ و با گستره وسیعی است و در این مسیر نباید از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها و شهرستان‌ها در حوزه آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به جامعه غفلت کرد.

به گزارش سالم خبر از وبدا وی در ارتباط زنده ویدیویی با مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اظهار داشت: نسخه وزارت بهداشت برای اطلاع رسانی و تولید محتوا در بسیج ملی کنترل فشار خون برای کل کشور و دانشگاه های علوم پزشکی لزوما نسخه واحد نیست و در هر منطقه می‌توان و باید با زبان و گویش و فرهنگ مردم آن منطقه، پیام‌ها را منتقل کرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه همکاری‌ها و جلسات بسیار خوبی با مدیران و مسوولان سازمان صدا و سیما و خبرگزاری‌های عمده کشور داشته‌ایم و ظرفیت صدا و سیمای استان‌ها در این راستا فعال‌تر می شود.

جهانپور افزود: بر اساس آمارها، در سال ۹۶ در کشور ۹۷ هزار نفر بر اثر بیماری های مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند
و باید توجه همگانی به این بیماری معطوف شود و همه دستگاه‌ها نیز در کنترل و پیشگیری از آن به وزارت بهداشت کمک کنند.

رییس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون یادآور شد: بسته اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون شامل محتوای علمی و آموزشی، لوگو، پوستر و شعار واحد در سایت معاونت بهداشت وزارت بهداشت بارگذاری شده و یا برای کارگروه‌های استانی و شهرستانی ارسال شده و خوشبختانه کار اطلاع رسانی به جامعه از روزهای گذشته در دانشگاه‌های مختلف آغاز شده است.

جهانپور با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشار خون در دو فاز اطلاع رسانی و سنجش فشار خون، اجرایی می‌شود، افزود: در فاز اول اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون به دلیل همزمانی با ایام ماه مبارک رمضان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و به ویژه جمعیت هدف یعنی افراد ۳۰ تا ۷۰ سال و زنان باردار در دستور کار قرار دارد، اما از یک روز بعد از عید سعید فطر تا ۱۵ تیرماه، فاز عملیاتی و اجرایی این بسیج ملی یعنی سنجش فشار خون در ایستگاه‌های سلامت و نقاط تعیین شده کشور انجام می‌شود.

وی از بیماری های غیرواگیر به عنوان عمده‌ترین دلیل مرگ مردم ایران یاد کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل بیماری‌های غیرواگیر، فشار خون و عدم کنترل آن است.
 
کد مطلب : ۴۶۸۹
نام شما

آدرس ايميل شما