۰

مرگ ۲ برابری مادران باردار در آمریکا نسبت به کشورهای توسعه یافته

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : ۴۶۸۲
مرگ ۲ برابری مادران باردار در آمریکا نسبت به کشورهای توسعه یافته
سالم خبر : مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) اعلام کرد که زنان باردار در ایالات متحده تا یک سال پس از وضع حمل نیز در معرض خطر مرگ و میر هستند و علت آن عمدتا مشکلات قلبی است که قابل پیشگیری هستند.
 
به گزارش سالم خبر از ایسنا، آمریکا با آمار دو برابریِ میزان مرگ و میر مادران و نوزادان در مقایسه با هر کشور مشابه دیگر خود، در میان کشورهای توسعه یافته خطرناک‌ترین کشور برای زایمان به شمار می‌رود.
 
داده های جدید مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا  نشان می‌دهد سالانه ۷۰۰ زن به دلیل مشکلات بارداری در این کشور جان خود را از دست می‌دهند که یک سوم آن‌ها در طول بارداری، یک سوم به هنگام یا بلافاصله پس از زایمان و یک سوم دیگر تا یک سال پس از زایمان جان خود را از دست می‌دهند. 
 
اما متخصصان می‌گویند اغلب این موارد به خصوص ۳۴ درصد ناشی از بیماری‌های قلبی  و ۱۲.۵ درصد ناشی از عفونت‌های قابل پیشگیری است.
 
این گزارش پس از دستورالعمل‌های جدید ACOG (کالج متخصص زنان و زایمان) که نسبت به تبعیض‌های نژادی و نژادپرستی آشکار هشدار داد و اعلام کرد که زنان سیاه‌پوست بیشتر از زنان سفیدپوست احتمال مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی در دوران بارداری را دارند، منتشر شده است. افزایش میزان مرگ و میر مادران باردار به دلیل افزایش بیماری‌های قلبی-عروقی در دوره بارداری است و با وجود این که بسیاری از این موارد قابل پیشگیری است اما فرصت‌های زیادی برای شناسایی عوامل خطر قبل از بارداری وجود نداشته و اغلب در تشخیص علائم در دوران بارداری و پس از زایمان به ویژه در زنان سیاه پوست تاخیر وجود دارد. 
 
گزارش اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا مواردی از جمله مرگ یک زن در دوران بارداری یا طی یک سال پس از پایان بارداری به دلیل عوارض بارداری، زنجیره ای از حوادث به وجود آمده توسط بارداری یا تشدید شرایط غیر مرتبط با اثرات فیزیولوژیکی حاملگی را جزو مرگ و میرهای مربوط به بارداری برشمرده است.
 
بنابر نوشته دیلی میل، رابرت ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) با بیان این که اطمینان از مراقبت‌های کافی برای مادران در دوران بارداری و پس از زایمان باید از اولویت‌های کشور باشد، اظهار داشت: اگرچه اکثر بارداری‌ها با موفقیت انجام می‌شود، من از جامعه بهداشت عمومی درخواست دارم آگاهی‌ها را در مورد علائم عوارض جدی بارداری و نیاز در مورد مراقبت‌های پیشگیرانه که می‌تواند زندگی‌های بسیاری را نجات دهد، افزایش دهند.
 
انتهای پیام
کد مطلب : ۴۶۸۲
نام شما

آدرس ايميل شما