۰

تولد سالانه ۴ تا ۵ هزار کودک کم شنوا در ایران

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب : ۴۴۱۸
سالم خبر : رییس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، گفت: سالانه بین ۴ تا ۵ هزار کودک کم شنوا در کشور به تعداد افراد کم شنوا افزوده می شود.
 
به گزارش سالم خبر از مهر، علی قهرمانی، در نشست خبری هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، افزود: کم شنوایی فقط مشکل نشنیدن نیست، بلکه ارتباط افراد را نیز مختل می‌کند.
 
وی ادامه داد: اگر افراد کم شنوا نتوانند از خدمات لازم برخوردار شوند، در طول دوران رشد، تحصیل و زندگی و اشتغال دچار مشکل خواهند شد.
 
قهرمانی با اشاره به سرباری اقتصادی عوارض کم شنوایی، گفت: بررسی‌های جهانی نشان داده است که درآمد افراد کم شنوا ۳۳ درصد زیر افراد هم سطح خود است.
 
وی، شرایط افراد کم شنوا و ناشنوا در کشورمان را با توجه به عدم ثبات اقتصادی، دشوار خواند و افزود: نبود وحدت رویه بین ساختارهایی که به افراد کم شنوا و ناشنوا خدمات ارائه می‌دهند، مشکلاتی برای آنها ایجاد کرده است.
 
رییس هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، با اشاره به افزایش جمعیت افراد کم شنوا در کشور، گفت: کم شنوایی، یک معضل بهداشت جهانی است.
 
وی با اشاره به میزان شیوع افت شنوایی در جهان که نشان داده است تا سال ۲۰۲۰، از هر ۲۰ نفر یک نفر درگیر افت شنوایی خواهد بود، ادامه داد: در سال بین ۴ تا ۵ هزار نفر به تعداد افراد کم شنوا در کشور اضافه می‌شود.
 
قهرمانی گفت: بار افت شنوایی بر روی سلامت و اقتصاد بالاست و می‌بایست، خدمات خاص به این قبیل افراد ارائه شود.
کد مطلب : ۴۴۱۸
نام شما

آدرس ايميل شما