۰

طرح جنجالی «اعدام» برای مرتکبان سقط جنین در مجلس تگزاس در دست بررسی است

تاریخ انتشار :
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب : ۴۳۸۸
طرح جنجالی «اعدام» برای مرتکبان سقط جنین در مجلس تگزاس در دست بررسی است
سالم خبر: مجلس ایالت تگزاس آمریکا احتمال دارد به زودی طرحی را به تصویب برساند که بر اساس آن زنانی که سقط جنین می کنند به قتل متهم و با مجازات اعدام مواجه شوند.

به گزارش سالم خبر از یورونیوز نمایندگان مجلس تگزاس در حال بررسی این طرح هستند و در کمیسیون شنود از شاهدان که در این باره در مجلس تشکیل شده است حدود 500 تن دلایل موافقت و مخالفت خود را با این طرح بیان داشته اند.

این طرح را گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس و در راس آن‌ها تونی تیندرهولت، تحت عنوان «لغو سقط جنین در تگزاس» و با هدف «حفاظت از حقوق کودک متولد‌ نشده» ارائه داده‌اند.

این قانون سقط جنین را در هر شرایطی حتی در صورت موارد مرتبط با تجاوز، قاچاق انسان و رابطه جنسی با محارم، ممنوع و زن مرتکب سقط جنین و پزشکان مرتبط با این عمل را مجرم قلمداد می‌کند.

تونی تیندرهولت، نویسنده اصلی طرح، در سال ۲۰۱۷ طرح مشابهی را تهیه کرده بود اما در به تصویب رساندن آن در کمیسیون مجلس ناکام ماند.
دموکرات‌ها در مجلس تگزاس با این قانون مخالفت کرده‌اند و آن‌ را «مزوّرانه» خوانده‌اند.

جف لیچ، نماینده جمهوری‌خواه و رییس کمیسیون حقوق شهروندی مجلس، نیز گفته است اجازه نخواهد داد هرگونه قانونی که بخواهد زنان را با مجازات‌های مجرمانه و یا شهروندی هدف بگیرد از تصویب این کمیسیون بگذرد.
 
 
کد مطلب : ۴۳۸۸
نام شما

آدرس ايميل شما