۰

بیماری‌هایی که سبب اختلال در گفتار فرد می‌شود

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۴۲۵۲
بیماری‌هایی که سبب اختلال در گفتار فرد می‌شود
سالم خبر: نایب رییس انجمن گفتاردرمانی ایران با اشاره به علل اختلال در گفتار، زبان و بلع گفت: درمان این مشکل بر اساس نوع و منشأ بیماری متفاوت است.

 به گزارش سالم خبر، اکبر دارویی در آستانه برگزاری هفدهمین همایش گفتاردرمانی ایران گفت: بر اساس آمارهای جهانی ۷ تا۱۰ درصد جمعیت دچار مشکل گفتار، زبان و يا بلع هستند و این مشکلات در کودکان شایع‌تر است.

 وی افزود: علل مختلف پزشکی، روانشناختی، محیطی و آناتومیک می‌تواند سبب بروز مشکلات ارتباطی و بلع شود كه از ميان آنها مي توان به کم شنوایی، شکاف لب و کام، سكته هاي مغزي و مشکلات حنجره از جمله سرطان حنجره اشاره كرد.

نایب رئیس انجمن گفتاردرمانی ایران با بیان اینکه درمان مشکل گفتار، زبان و بلع بر اساس اختلال ایجاد شده متفاوت است، افزود: برخی از افراد به صورت کامل بهبود می‌یابند و برخی نیاز به اقدامات توانبخشی طی سال‌های طولانی دارند.

 عضو هیئت علمی گروه گفتاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار کرد: گفتار درمان‌گران تلاش می‌کنند که فرد مبتلا به اين نوع اختلالات بتواند توانایی گفتاری خود را به دست آورد و از قابلیت‌های خود براي برقراري ارتباط با ديگران استفاده کند.

 وی تصریح کرد: هفدهمین همایش گفتاردرمانی ایران یازدهم تا سیزدهم اردیبهشت ماه سال ۹۸ در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران با حضوراساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود و جدیدترین دستاوردها و مباحث علمی در حوزه گفتار درمانی مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد.علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانندبه سایت همایش به آدرس www.iranslpcongress.com مراجعه فرمایند.
 
کد مطلب : ۴۲۵۲
نام شما

آدرس ايميل شما