۰
رییس سازمان غذا و دارو در همایش سراسری معاونان غذا و داروی کشور:

خوشبختانه اداره کل تجهیزات پزشکی به سازمان غذا و دارو بازگشت

کمبود دارویی به حدود ۲۰ قلم رسیده است که برای بهبود و پایداری این وضعیت تلاش می‌کنیم
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب : ۴۰۹۶
خوشبختانه اداره کل تجهیزات پزشکی به سازمان غذا و دارو بازگشت
سالم خبر: رییس سازمان غذا و دارو در همایش سراسری معاونان غذا و دارو کشور اظهار خشنودی کرد که خوشبختانه اداره کل تجهیزات پزشکی به سازمان غذا و دارو بازگشته است و در دانشگاه ها نیز اگر بخش تجهیزات پزشکی تافته ای جدا بافته شده است باید در مجموعه ی معاونت های غذا و دارو قرار گیرد.

به گزارش سالم خبر؛ مهدی پیر صالحی همچنین در این همایش در ارزیابی وضعیت دارو در کشور، گفت: کمبود دارویی به حدود ۲۰ قلم رسیده است که برای بهبود و پایداری این وضعیت تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه تشدید تحریم‌ها موجب ایجاد شرایط سختی در سال ۹۷ در کشور شد، گفت: چه در حوزه تولید، چه نظارت و چه از لحاظ بودجه، سال سختی را در حوزه غذا و دارو سپری کردیم، اما می‌توانیم با هماهنگی، دقت و همکاری، بسیاری از مشکلات را برای سال آینده حل کنیم.

پیر صالحی
افزود: با همکاری دانشگاه ها می‌توانیم امور اجرایی را تا حد امکان تفیض کرده و از پتانسیل‌ها و ظرفیت های دانشگاه‌ها و برخی NGO ها در بحث اجرا بهره بگیریم و بیشترین تمرکز خود را روی بحث نظارت قرار دهیم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت یکپارچگی در سازمان غذا و دارو اظهار کرد: خوشبختانه اداره کل تجهیزات پزشکی به سازمان غذا دارو بازگشت و در دانشگاه‌ها نیز اگر تجهیزات پزشکی جدا شده است باید در مجموعه معاونت‌های غذا و دارو قرار گیرد.

وی با اشاره به عملکرد مناسب سازمان غذا و دارو به رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا در حوزه دارو گفت: با وجود تمام مسائل، امروز کمترین مشکل را در حوزه کمبودهای دارویی داریم؛ به طوری که میزان کمبودها به حدود ۲۰ قلم می‌رسد که شرایط نسبتا خوبی محسوب می‌شود که برای پایدار کردن این
شرایط تلاش می کنیم.

رییس سازمان غذا دارو با اشاره به اینکه کمبودها بر اساس داروهای ژنریک محاسبه می‌شود، توضیح داد: ممنوعیت واردات دارو و مکمل‌های دارای مشابه تولید داخل باعث دامن زدن به موضوع تقلب و قاچاق می‌شود، بنابراین باید نظارت و بازرسی از داروخانه‌ها تشدید شده و از کانال توزیع دارو صورت گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی خاطرنشان کرد: در سال آینده به دلیل ممنوعیت واردات داروهای مشابه تولید داخل، شاهد کمبودهای ظاهری خواهیم بود که از این بابت نگرانی وجود ندارد، تنها نگرانی ما این است که بیمار در بیمارستان‌ها با مشکل مواجه شود که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های مناسب این مشکلات را به حداقل برسانیم.

پیرصالحی با اشاره به اهمیت حوزه IT و سامانه‌های سازمان گفت: بر اساس دستور
مقام معظم رهبری تمام سامانه ها باید تا پایان سال به یکدیگر متصل شوند، خوشبختانه سامانه تیتک و سامانه های جانبی سازمان غذا و دارو جزء سامانه هایی هستند که کمترین ایراد را دارند که به زودی رفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم است، عنوان کرد: باید بتوانیم در حوزه وظایف خود شرایط را مدیریت کرده و با مداخلات مناسب کمترین مشکل را در حوزه تامین دارو و تجهیزات داشته باشیم.

وی همچنین از اقدامات صورت گرفته برای لغو رای جدید دیوان عدالت اداری درباره آیین نامه تاسیس داروخانه‌ها خبر داد و گفت: رای جدیدی در دیوان عدالت مبنی بر حذف جمعیت از آیین‌نامه داروخانه ها صادر شده اما ابلاغ نشده است؛ این رای از لحاظ ماهوی مشکل دارد. در تلاش هستیم تا با حمایت وزیر بهداشت این رای را لغو کنیم.
کد مطلب : ۴۰۹۶
نام شما

آدرس ايميل شما