۰

حق بیمه متخصصان بیهوشی با تاخیر پرداخت می شود

رییس انجمن بیهوشی ایران
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب : ۳۵۰۵
حق بیمه متخصصان بیهوشی با تاخیر پرداخت می شود
سالم خبر: رییس انجمن بیهوشی ایران اعلام کرد: روند همکاری سازمان های بیمه گر با بیمارستان ها و متخصصان بیهوشی ضعیف است و حق بیمه این افراد با تاخیر چند ماهه پرداخت می شود.

علیرضا سلیمی در گفت و گو با سالم خبر با بیان این مطلب افزود: حق بیمه متخصصان بیهوشی با تاخیر چند ماهه پرداخت می شود که این مساله خسارات جبران ناپذیری را به تخصص بیهوشی در کشور وارد می کند. بنابراین تعامل با سازمان های بیمه گر از مهمترین چالش های تخصص بیهوشی است.

وی گفت: در همه دنیا سازمان های بیمه گر در تعامل با تخصص بیهوشی اقدام به قرارداد با متخصصان این رشته پزشکی به صورت بیمارستانی امضا می کنند که در ایران به دلیل همکاری ضعیف این سازمان ها با متخصصان بیهوشی قابل تفکیک نیست.

رییس انجمن
بیهوشی ایران با بیان این که متخصصان بیهوشی با کمبود درآمد مواجه هستند، بیان کرد: با توجه به این که تخصص بیهوشی جزو سه تا پنج رشته پردرآمد پزشکی در دنیا است، به رغم استرس زیاد این تخصص، درآمد متخصصان بیهوشی در ایران پایین است با وجود آنکه متخصصان بیهوشی در دورترین مناطق از نقاط مرزی تا نقاط مرکزی شهر تهران خدمت ارائه می کنند.

سلیمی ادامه داد: متخصصان بیهوشی در ایران به لحاظ کیفیت کار در سطوح بالای جهانی فعالیت پزشکی خود را به نحو احسن انجام می دهند.

دارو و تجهیزات بیهوشی کشور دارای حداقل استانداردهای جهانی

وی بر نقش داروها و تجهیزات بیهوشی در کشور تاکید کرد و گفت: در کشور با دارو و تجهیزات بیهوشی دارای حداقل استانداردهای جهانی روبه‌رو هستیم. اما طبیعی
است که برای داشتن دستگاه ها و داروهای به روز جهانی باید توجه بیشتری داشته باشیم که در این زمینه هنوز جای پیشرفت وجود دارد.

رییس انجمن بیهوشی ایران افزود: بخش اصلی مصرفی داروها و تجهیزات بیهوشی وابسته به واردات است و گاه به دلیل ضرورت شرایط از داروهای خارجی نیز استفاده می شود.

کمبود متخصص بیهوشی در کشور نداریم

سلیمی ادامه داد: آمار متخصصان بیهوشی در کشور در حد کفایت است و پوشش خوبی در این  زمینه حتی در شهرهای کوچک  و مرزی داریم و نمی‌توان گفت کمبودی در این حوزه وجود دارد و کمتر از 50 درصد از متخصصان بیهوشی مرد و بیش از 50 درصد زن هستند و در واقع  زنان سطح یکسانی برای کسب مدارج دانشگاهی، آموزشی و تحقیقاتی و درمانی دارند.

وی با اشاره به این که در
رشته بیهوشی چندین دوره فوق تخصص همچون آی  سی یو، کنترل درد داریم، گفت: متخصصان بیهوشی در بخش های مختلف قلب، جراحی مغز و اعصاب به صورت دوره های تکمیلی سلولزی و فوق تخصص در داخل کشور در حال تربیت هستند. اما مردم کمتر به متخصصان بیهوشی توجه می کنند و نسبت به جراحان و متخصصان آگاهی بیشتری دارند.

رییس انجمن بیهوشی ایران در ادامه با بیان این که کار بیهوشی قبل از جراحی آغاز می شود، اظهارداشت:  متخصصان بیهوشی در راستای شناخت بیمار از متخصص بیهوشی قبل از جراحی در بیمارستان ها و کلینیک ها مستقر هستند تا بیماران از متخصص بیهوشی خود شناخت داشته باشد. چون که آزمایشات و معاینات قبل از جراحی توسط متخصص بیهوشی انجام و بیمار آماده جراحی می شود و مراقبت های پس از جراحی
وظیفه متخصصان بیهوشی است.

سلیمی بر شناخت مردم بر متخصص بیهوشی خود تاکید کرد و گفت:  مردم سعی کنند در هر عمل جراحی هر چند کم اهمیت و کوتاه، متخصص بیهوشی خود را بشناسند چون که نتیجه یک بیهوشی بد و یک جراحی خوب فاجعه است.

وی درباره حضور بیشتر متخصصان بیهوشی زن در مراکز صرفا زنان و زایمان و تخصصی را  منطقی دانست و تصریح کرد: در بسیاری از شهرها به ویژه شهرهایی که به دور از پایتخت هستند، یک بیمارستان وجود دارد که چند تخصص را همزمان پوشش می‌دهد و شرایط ممکن است برای ارائه خدمات مطلوب باکیفیت در اسرع وقت مدنظر باشد نه وجود متخصص زن یا مرد، اما تا جایی که امکانات و شرایط اجازه دهد حتما از حضور بیشتر متخصصان بیهوشی زن استفاده خواهیم کرد.
 
 
کد مطلب : ۳۵۰۵
نام شما

آدرس ايميل شما