۰
 رئیس انجمن جراحان گوش،‌گلو،‌ بینی و سر و گردن ایران:

تحریم‌ها موجب کمبود و افزایش قیمت برخی تجهیزات پزشکی شده است

سکته‌های قلبی در کمین بیماران دچار اختلال خواب است
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۳۰۶۹
تحریم‌ها موجب کمبود و افزایش قیمت برخی تجهیزات پزشکی شده است
سالم خبر: رئیس انجمن جراحان گوش،‌گلو،‌ بینی و سر و گردن ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای جراحی در اتاق عمل از شرکت‌‌های معتبر است و کیفیت خوبی دارد، گفت: تحریم‌ها سبب کمبود برخی از این وسایل شده و علاوه بر افزایش هزینه‌ها گاهی به سختی نیز تهیه می‌شود.

به گزارش سالم خبر  مهدی خواجوی در حاشیه شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی، سر و گردن ایران در ارتباط با تاثیر تحریم‌ها بر انجام جراحی‌های گوش و گلو و سر و گردن
ایران، اظهار داشت: این جراحی‌ها ارتباط مستقیمی با ابزارها و وسایل مصرفی در اتاق عمل داشته که تحریم‌ها سبب افزایش هزینه و کمبود برخی از این ابزارها شده است و گاهی تهیه آن سخت بوده اما با این وجود وسایل موجود همه از شرکت‌های معتبر و دارای کیفیت‌ هستند.

وی بیان کرد: رشته پزشکی نیاز به تکنولوژی پیشرفته دارد که متاسفانه تحریم‌ها مانعی در برابر ورود چنین تکنولوژی‌های پیشرفته به کشور هستند و در صورت وجود بخشی از این تکنولوژی در کشور اگر برخی دستگاهها نیاز به تعمیر داشته باشند بطور
مسلم با مشکلاتی روبه رو هستیم.

خواجوی ادامه داد: برخی از بیماران همچون بیماران مبتلا به سرطان حنجره نیاز به پروتز جهت جایگزینی حنجره دارند که متاسفانه قیمت این پروتزها نسبت به قبل افزایش شدیدی داشته و با وجود واردات برخی از آنها هنوز با کمبودهایی مواجه هستیم.

رئیس انجمن جراحان گوش،‌گلو،‌ بینی و سر و گردن ایران در ادامه در ارتباط با اختلالات خواب گفت: بخش عمده ای از مردم در جوامع مختلف گرفتار این بیماری هستند و ایرانیان هم مستثنی از این مشکل نیستند. اختلال خواب می‌تواند سبب اختلالات
خلقی و رفتاری، کاهش انگیزه کار، بیماری‌های قلبی عروقی،‌فشار خون و مشکلات بینایی شود.

خواجوی با اشاره به اینکه افرادی که دچار اختلالات خواب هستند بیشتر دچار سکته‌های قلبی و مغزی به ویژه هنگام خواب می‌شوند گفت: در کودکان اختلال خواب سبب افسردگی، بیش‌فعالی،‌مشکلات فکری و رفتاری و کاهش اکسیژن‌گیری مغزی می‌شود.

وی بیان داشت: خروپف یکی از علائم انسداد هوایی فرد است اما انواع مختلفی داشته و تمام اختلالات تنفسی هنگام خواب شامل خروپف نیست و باید نوع انسداد بررسی شود.
 
کد مطلب : ۳۰۶۹
نام شما

آدرس ايميل شما