۰

حمله قلبی در زنانِ جوان شایع‌تر است

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۲۹۱۹
حمله قلبی در زنانِ جوان شایع‌تر است

سالم خبر : نتایج یک مطالعه اخیر در آمریکا نشان دهنده روند نگران کننده‌ای در موارد ابتلا به حمله قلبی طی دهه‌های اخیر است.
 
به گزارش ایسنا، یافته‌های بدست آمده حاکی از آن است که زنان جوان بیش از مردان همسال خود به دلیل حمله قلبی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری می‌شوند.

بیماری‌ قلبی عروقی اصطلاح جامعی است که انواع مختلفی از بیماری‌های تاثیرگذار روی سلامت قلب یا عروق خونی را شامل می‌شود. این بیماری‌ها سالانه به فوت دست‌کم ۸۳۶ هزار و ۵۴۶ نفر منجر می‌شود که عامل اصلی مرگ و میر در میان زنان و مردان در آمریکاست.

هرچند، در شیوع برخی از انواع بیماری‌های قلبی-عروقی از قبیل بیماری عروق کرونر قلب که در نهایت به حمله قلبی منجر می‌شود فاکتور جنسیت تاثیرگذاراست.

نتایج برخی از مطالعات حاکی از آن است که بیماری عروق کرونر قلب در میان مردان در هر رده سنی بیشتر شایع است و این تصور را ایجاد کرده که عارضه قلبی بیماری مردانه است. اما نتایج مطالعاتی که به تازگی انجام شده نشان‌دهنده روند هشداردهنده‌ای است که بر اساس آن تعداد زنان جوان قربانی این نوع از بیماری قلبی افزایش پیدا کرده‌ است.

گروهی از پزشکان آمریکایی در همین رابطه به بررسی اطلاعات ۲۹ هزار فرد ۳۵ تا ۷۴ سال پرداختند که در فاصله سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۴ میلادی به دلیل سکته قلبی در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته بودند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها در نهایت دریافتند تعداد بیماران جوانی که به دلیل حمله قلبی در بیمارستان بستری شده‌اند از ۲۷ درصد در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ به ۳۲ درصد در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ رسیده‌ است. همچنین این افزایش بیشتر در زنان جوان بوده است.
کد مطلب : ۲۹۱۹
برچسب ها
حمله قلبی زنان
نام شما

آدرس ايميل شما