۰
رییس کل گمرک ایران خبر داد:

ترخیص دارو و تجهیزات پزشکی از گمرکات بدون معطلی

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب : ۱۹۶۴
ترخیص دارو و تجهیزات پزشکی از گمرکات بدون معطلی
سالم خبر : رییس کل گمرک ایران از افزایش واردات کالاهای اساسی در سال جاری خبر داد و گفت: ترخیص دارو و تجهیزات پزشکی نیز با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بدون معطلی از گمرکات انجام می شود.

فرود عسگری در حاشیه سفر به گمرکات استان گیلان با بیان این مطلب افزود: پیش اظهاری کالاهای سلامت محور فراهم شده و واردکنندگان می توانند این کالاها را قبل از ورود کالا به گمرکات اظهار و نسبت به انجام تشریفات گمرکی با اخذ مجوز از وزارت بهداشت اقدام کنند تا در زمان ورود بدون معطلی کالا را به انبار شرکت های خود انتقال دهند.

عسگری همچنین در خصوص ترخیص کالاهای ضروری تاکید کرد: ترخیص کالاهای ضروری به ویژه دارو از گمرکات بدون معطلی در حال انجام است. براساس تفاهم نامه جدید با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات ترخیص این کالاها پس از صدور مجوز این وزارتخانه در اسرع وقت به صورت حمل مستقیم انجام می شود.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر تسهیل فرآیند ترخیص مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی گفت: ترخیص نسیه یکی از روش های تسهیل فرایند ترخیص کالا برای تولید کنندگان است و با این روش تولیدکنندگان می توانند بخشی از کالا را ترخیص نموده و در فرصت مقتضی تعهدات خود را اجرا و بخش دیگر کالا را ترخیص کنند.

وی افزود: در این روش تولیدکنندگانی که با کمبود نقدینگی دچار هستند کالاهای خود را به صورت نسیه ترخیص می کنند.

عسگری با اشاره به اینکه مشکلی در ترخیص کالاهای اساسی وجود ندارد گفت: ما در سال جاری شاهد رشد چشمگیر واردات کالاهای اساسی بودیم. ذرت، برنج، سویا، جو و گوشت منجمد ازجمله کالاهای اساسی با بیشترین میزان واردات هستند که به ترتیب واردات ذرت 42 درصد، برنج 12 درصد، سویا 42 درصد، جو 94 درصد و گوشت 8 درصد افزایش داشته است.
منبع : تسنیم 
 
کد مطلب : ۱۹۶۴
نام شما

آدرس ايميل شما