۰
حضور وزیر بهداشت در جمع معاونین غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور

تشکیل ستاد تدابیر ویژه در وزارت بهداشت

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶
کد مطلب : ۱۹۶۳
تشکیل ستاد تدابیر ویژه در وزارت بهداشت
 
به گزارش سالم خبر از ایفدانا، دکتر سیدحسن هاشمی ظهر چهارشنبه در جمع مدیران سازمان غذا و دارو و معاونان غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور، گفت: کار و مسئولیت بسیار سختی بر عهده داریم زیرا تامین دارو و مواد اولیه و جانبی دارو و همچنین واکسن و تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات کم نقص مسئولیت همه ما را سنگین تر کرده است. 
 
وی با اشاره به شرایط جامعه افزود: حتما با کمبود ارز و مشکلاتی در تبادلات ارزی مواجه خواهیم شد، عده ای هم می خواهند مشکلاتی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی ایجاد کنند، اما آنچه مسلم است ما نباید اجازه بدهیم چنین فضایی در جامعه حاکم شود. 
 
وزیر بهداشت با انتقاد از کسانی که در شرایط کنونی جامعه مردم را به فقیر و غنی و کارآمد و ناکارآمد تقسیم می کنند، ادامه داد: متاسفانه بعضی دوستان قسم خورده ما این روزها بازیگران این میدان هستند و آب به آسیاب دشمن می ریزند. 
 
هاشمی خطاب به مدیران حاضر در جلسه افزود: معتقدم با همه این شرایط، حتما می توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم البته به شرطی که سایر دستگاه ها همچون سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، وزارت صنعت، معدن و تجارت و از همه مهمتر بانک مرکزی با ما همراهی کنند. 
 
وی در عین حال اضافه کرد: هماهنگی خوبی در حال حاضر بین دستگاه ها برقرار شده است و امیدواریم در سطوح عالی کمترین مشکل را شاهد باشیم. 
 
وزیر بهداشت از خرید بیش از یک سوم نیازهای بازار دارویی و تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: تلاش شده در چرخه تولید هم کمترین مشکل ایجاد شود. 
 
وی از تشکیل ستاد تدابیر ویژه در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: یکی از وظایف این ستاد به همراه بازرسی این وزارتخانه اطلاع از کمبودها و دیده بانی درست حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است زیرا باید بتوانیم اطلاعات را کم نقص و در عین حال خیلی سریع متوجه شویم و بدانیم چه کمبودهایی در پیش است و اقدام به موقع داشته باشیم. 
 
هاشمی بر موضوع نظارت بر توزیع دارو و تجهیزات پزشکی در سراسر کشور تاکید کرد و گفت: موضوع دارو و تجهیزات پزشکی یک کسب و کار ساده نیست و یک مسئولیت انسانی، اجتماعی و ملی تلقی می شود، جای تقدیر دارد که در گزارش های نهادهای نظارتی، داروخانه ها کمترین تخلف و بهترین وضعیت را در رعایت مقررات و قیمت و ارایه کالا نسبت به صنوف دیگر داشته اند . 
 
وی ادامه داد: در چنین شرایط باید به بزرگان این حوزه تاسی کنیم، امروز اگر کسی دارو و تجهیزات پزشکی را احتکار کرد و یا گران فروخت طبیعی است که جرم او چندین برابر شرایط عادی است. 
 
هاشمی افزود: معدود کسانی که به قصد سودجویی لباس ما را اشتباهی به تن کرده اند باید مواخذه و برخورد شدید با آنها صورت بگیرد. نباید اجازه بدهیم حتی فکر ناشایست در ذهن کسی شکل بگیرد.
کد مطلب : ۱۹۶۳
نام شما

آدرس ايميل شما