۱

رژیم غذایی پرنمک باکتری های مفید را می کشد

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب : ۱۱۹۷
رژیم غذایی پرنمک باکتری های مفید را می کشد
سالم خبر: پژوهش های جدید نشان می دهند که مصرف بیش از حد نمک برای بعضی از باکتری های روده ای ممکن است کشنده باشد و می تواند به فشار خون بالا و بیماری هایی که بر سیستم ایمنی اثر می گذارد منجر شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی دانشمندان در حال حاضر از یک ارتباط بین فشار خون بالا و رژیم غذایی پر نمک آگاهی دارند. رژیم های غذایی پر از نمک، پیشرفت بیماری های خود ایمنی مانند MS را افزایش می دهند. یک مطالعه جدید سازوکار نهفته در پس این ارتباط را مطرح می کند.

نوعی از باکتری های روده ای که لاکتوباسیلوس Lactobacillus  نامیده می شوند، به عنوان "باکتری های خوب" در نظر گرفته می شوند و در برخی از غذاهای تخمیر شده مانند کلم ترش، ماست، و پنیر یافت می شوند. باکتری های خوب بدن را در برابر بیماری های خاص محافظت می کنند.

لاکتوباسیلوس ها همچنین از رشد برخی عوامل بیماریزا(پاتوژن) که سبب مقاومت باکتریایی می شود جلوگیری می کنند. این گونه باکتری ها به کاهش التهاب در کلیه زنان مبتلا به لوپوس(Lupus) کمک می کنند.

آخرین مطالعه انجام شده که در کنفرانس انجمن قلبی عروقی بریتانیا در منچستر انگلستان ارائه شد، نشان می دهد که خوردن مقدار زیادی نمک می تواند لاکتوباسیلوس ها را از بین ببرد و به این ترتیب خطر بیماری را افزایش دهد.
 
کد مطلب : ۱۱۹۷
برچسب ها
نمک باکتری مفید
نام شما

آدرس ايميل شما